İnternet Dünyası Özel

Bir süredir İnternet Dünyası adlı sayfada, internetin nimetleri olarak düşündüğüm videoları paylaşıyordum. Bunların arasından en beğendiklerimi seçip, sizlere sunmaya karar verdim.

1-Film Experience-MIT

Özellikle Amerikan Üniversitelerinin bazı derslerini internete koymaları gerçekten çok güzel ve faydalı. MIT de bu konuda önde üniversitelerden birisi. Bu video-ders serisini özellikle seviyorum. Ne yazık ki bütün dersleri koymamışlar ama bu kadarı bile oldukça yeterli.

2-Listening to Music with Craig Wright-Yale

Müziği daha iyi anlamak için mükemmel bir seçim. Yine online dersler konusunda önde bir üniversite Yale, Craig Wright’ın tatlı ve engin derslerini izlememize imkan veriyor.

3-Story of the French Revolution-History Channel

History Channel zaman zaman güzel belgeseller çıkarıyor. Dünyayı değiştiren Fransız Devrimi, 90 dakikalık bir sürede bence çok iyi anlatılıyor.

4- Allure of Art Nouveau-BBC

Ömrü kısa olan bu akımın üç şehirdeki izlerini sürüyoruz. Özellikle ilk bölümün girişi çok hoşuma gidiyor. Keyifle izlenesi bir belgesel.

5-San Diego Opera Talk-Nick Reveles

Opera sanatı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için altın değerinde bir kaynak. Nick Reveles’le San Diego’da geçirdiğim sürede tanışma fırsatına eriştiğimi de söylemezsem olmaz.

6-Ballerina

Bu belgeselde beş genç balerine odaklanıyoruz. Gerçek bir balerin olmak için sarf edilen emekleri görünce, bu güzel sanat dalına saygınız bir kat daha artacak diye ümit ediyorum.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s