Etkinlikler

 

Son Zenne

11 Aralık 2015 20:30

Bo Sahne, İstanbul

Yazan, yöneten: Serdar Saatman

Hikaye: Nilüfer Bıyıklı

Oyuncular: Yarkın Ünsal, Sevtap Özaltun, Cansu Fırıncı

Dekor, kostüm tasarım: Oğuz Şahin

Işık tasarım: Onur Alagöz

Koreografi: Uğur Can Arıkan

Fotoğraf: Fethi Karaduman

Afiş tasarım: Berkcan Okar

 

Borusan Quartet

11 Nisan 2016 20:00

Kadıköy Süreyya Operası, İstanbul

Borusan Quartet’in sesi piyanoyla birleştiğinde, hele de yıldız bir piyano ikilisiyle bir araya geldiğinde, seslendirilecek olan programı merak etmemek imkansız… Borusan Quartet ile Ferhan ve Ferzan Önder piyano ikilisi müzikal cazibelerini muhteşem bir programla birleştirerek Levinson’dan bir dünya prömiyeri ve Igudesman’ın “Edirne’den Kars’a” adlı yapıtı ile Borusan Quartet’in Süreyya Operası konserlerinin kapanışını yapacak.

İki piyano: Ferhan & Ferzan Önder

Program

Rachel Grimes ve Nils Vigeland’ın yaylı çalgılar dörtlüsü ve iki piyano için iki yeni yapıtı dünya prömiyeri

Igudesman: Edirne’den Kars’a

 

Shakespeare’in Bütün Eserleri – Hafif Kısaltılmış

11 Aralık 2015 20:30 – 22 Aralık 2015 20:30

Borusan Oto Dolmabahçe Sahne (Süzer Plaza), İstanbul

Yazanlar: Adam Long, Daniel Singer ve Jess Winfield

Çeviren: Leyla Özgüler Kalender

Yöneten, dramaturji ve ışık tasarımı: Kemal Başar

Kostüm tasarımı: Berna Yavuz

Koreografi: Alpaslan Karaduman

Yönetmen yardımcıları: Shyqyri Caushaj, Çağlar Polat

Oynayanlar: Kemal Erdurak, Kerem Muslugil, Mesut Yılmaz

Bu çılgın Shakespeare komedisi, İngiltere’de West End’de 10 sezonu aşkındır kapalı gişe oynuyor. Türkiye’de ilk kez, hepsi 2013-14 sezonunun en başarılı genç oyuncuları ödüllü oyuncularıyla… Üç ne yaptığını bilmez erkek oyuncu hemen hemen hazırlıksız ve pek bilgileri de olmadan Shakespeare’in bütün eserlerini birden oynayacaklarını iddia ederler; Hamlet, Ophelia, Romeo, Juliet, Jül Sezar, Macbeth, Othello, Desdemona, cadılar, periler derken işler karışır, çılgınlık boyutuna erişir.

 

Royal Filarmoni Orkestrası Sezen Aksu Şarkıları

11 Aralık 2015 21:00

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi, İstanbul

Dünyaca ünlü The Royal Philharmonic Orchestra, Sezen Aksu’nun eserlerini seslendirecek. Unutulmaz eserler ünlü aranjör Erdal Kızılçay’ın 1,5 yıllık çalışmasının ardından yepyeni düzenlemeleriyle ilk kez seyirci karşısına çıkacak. Orkestra şefliğini ise dünyanın en önemli orkestra şeflerinden Marcello Rota üstlenecek.

Sezen Aksu da izleyici olarak katılacağı gecede ilk defa kendi bestelerini The Royal Philharmonic Orchestra icrasıyla dinleyecek.

 

Markopaşa Müzikali

17 Aralık 2015 21:00

Bostancı Gösteri Merkezi, İstanbul

Süheyl ve Behzat Uygur, Şahnaz Çakıralp, Uğur Babürhan, Leyla Yüngül, Önder Keskin, Burcu Afşin, Ömer Yılmaz ve uzun bir aradan sonra tekrar sahnede göreceğiniz Nejla Uygur…

Türk tiyatrosunun komedi dalındaki en büyük ustalarından Nejat Uygur tarafından uzun yıllar başarıyla sahnelenen “Marko Paşa” isimli oyun, günümüz yorumuyla Süheyl ve Behzat Uygur Tiyatrosu tarafından, geleneksel Türk tiyatrosu ekolünde önemli bir yer teşkil eden operetlerinden bir örnek olarak sahnelenecek.

Müzikalin dijital görsel tasarımları Jr. Behzat Uygur’a, kostüm tasarımı Sadık Kızılağaç’a, besteleri Afife Jale ödülüne sahip Serpil Günseli’ye, şarkı sözleri, dekor tasarımı ve yönetmenliği ise Uğur Babürhan’a ait…

 

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

18 Aralık 2015 20:00

Fulya Sanat Merkezi, İstanbul

Şef: Lukasz Borowicz

Solist: Michel Lethiec (Klarinet)

Program

Felix Mendelssohn: Fingal Mağarası Uvertürü, op. 26 “hebrides ouverture”

Aaron Copland: Klarinet ve Yaylı Sazlar İçin Konçerto

Dmitri Şostakoviç: Senfoni no. 10, mi minör, op. 93

 

2CELLOS: Cafe Breno Sunar

22 Aralık 2015 21:00

Zorlu Performans Sanatları Merkezi Turkcell Sahnesi, İstanbul

2CELLOS olarak bilinen Genç Hırvat Müzisyenler Luka Sulic ve Stjepan Hauser, çelloyu yeni bir seviyeye alarak sansasyonel bir başarı elde etti. Onların müzik tarzı pop ve rock, klasik ve film müziği arasındaki sınırları yıktı.

2CELLOS 2011 yılında Michael Jackson’ın ‘’Smooth Criminal’’ parçasına yaptıkları yorumla ün kazandı ve dünyada fırtınalar estirdi. Youtube Video Sony Masterworks ile rekor bir anlaşma yaptı ve Sir Elton John ile dünya turuna katılmak için davet alması büyük bir viral sansasyon yarattı.

2CELLOS Youtube’da tıklanma sayıları ile şaşırtmaya devam ediyor. ABD, Japonya ve Avrupa’da çıktıkları turnelerin biletleri tükendi. İkili aynı zamanda Jay Leno, The Ellen DeGeneres Show (birkaç kere), Tonight Show, Lopez Tonight, Stefan Raab Tv Total gibi büyük TV şovlarına konuk oldu. 2CELLOS ayrıca ‘’Smooth Criminal’’ isimli Michael Jackson parçasına çello ile yaptıkları yorumla popüler TV dizisi ’Glee’ye bölüm özel konuğu olarak dahil edildi. 2CELLOS ilk albümü ile ‘Billboard Hot 100 Digital Songs Chart’a 10 numaradan giriş yaptı.

Çin’in Superstar’ı piyanist Lang Lang ile CCTV Yılbaşı Gala Programında 2CELLOS’u 1 milyardan fazla kişi izledi. Sir Elton John ile turneye çıktılar ve aynı sahneyi paylaştılar. Büyük stadyumlar ve Madison Square Garden, Paris Olympia, Queen Diamond Jubilee ve Emmy gibi büyük mekanlarda, prestijli açılışlarda sahne aldılar.

Fazıl Say & Nicolas Altstaedt

22 Aralık 2015 20:30 – 23 Aralık 2015 20:30

Caddebostan Kültür Merkezi, İstanbul

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say ile kazandığı ödüllerle dünyanın en başarılı genç çellisti olarak anılan Nicolas Altstaedt Türkiye’de ilk konserlerine hazırlanıyor. Avrupa turnesinde beraber bir çok başarılı konsere imza atan ikili, Türkiye’deki ilk konserlerinde CKM’nde dinleyicileri ile buluşuyor.

İlk olarak 2012 yılında BBC tarafından Fazıl Say’a verilen eser siparişi olan “Dört Şehir Piyano ve Viyolonsel Sonatı” için bir araya gelen ikilinin muhteşem enerjisi dinleyicileri büyülemeye devam ediyor.

 

Veriler

24 Aralık 2015 20:30 – 25 Aralık 2015 20:30

Çevre Tiyatrosu, İstanbul

Veriler, bir İsrailli ve bir Filistinli polis memurunun, bir cinayeti çözmek için bir araya gelişini anlatıyor. Daha önce faili meçhul kalarak kapanmış bir cinayet dosyası, Amerika ve İsrail arasında yaşanan diplomatik ilişkiler sonucunda, iki memurun karşısına tekrar çıkar ve Yossi ile Halit işbirliği yapmak zorunda kalırlar.

Kanadalı yazar Arthur Milner’ın 1997 yılında ülkesinde yayınlanan toplu oyunlarının arasında yer alan “Veriler”, 2012 yılında Arapça’ya çevrilerek West Bank ve İsrail’de oynandı ve 2013 yılında ise Finborough Theatre tarafından Londra’da sahnelendi.

Philip Arditti’nin Türkçe’ye çevirdiği bu üç kişilik oyun, iki düşman ülkenin polis memurunun bir cinayetin yanı sıra, savaşı, barışı, düşmanlığı, dinleri ve önyargıları sorgulamasını anlatıyor. Veriler’de Yossi ve Halit sadece faili meçhul bir cinayeti değil, gerek politik, gerekse bireysel açıdan, fanatizmin yarattığı öldürücü etkileri de aydınlatmaya çalışıyorlar.

 

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası

25 Aralık 2015 20:00

Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre Sarayı, İstanbul

Şef: Lukasz Borowıcz

Solist: Birgül Su Ariç (Soprano)

Solist: Bülent Bezdüz (Tenor)

 

Ferhangi Şeyler 2000. Oyun

25 Aralık 2015 21:00

Bostancı Gösteri Merkezi, İstanbul

Ferhan Şensoy’un 7 Mart 1987’den beri aralıksız oynadığı tek kişilik gösterisi Ferhangi Şeyler , 25 Aralık 2015 tarihinde Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki 2000. oyunuyla dünya tiyatro tarihine geçecek.

Ferhangi Şeyler ; dünyada “en çok oynanan tiyatro oyunu” ve sürekli kendi rekorunu kırmaya devam eden efsanevi tiyatro oyunu.Ferhangi Şeyler’de hepimizin hayatının içinde olan karakterler var. Görmesek de kendilerini hissettiriyorlar. Ev sahibi Orkinos Hanım (alt katta oturuyor), bakkalın çırağı, bakkalın aptal çırağı, bakkalın daha aptal çırağı (sürekli çırak değiştiriyor!), avukat aptal Tayfun, telefonda yanlış numara çevirip numarayı teyit edenler, popüler kültür için müzik yapmaya çalışan müzisyen… Sosyal çevremiz mizah dolu.

 

Pera Palace Cumartesi Konserleri – Gülsin Onay

26 Aralık 2015 11:00

Pera Palace Hotel Jumeirah, İstanbul

Eski bir AKM klasiği olan “Cumartesi Sabah Konserleri”nin 2. sezonunda tekrar sizlerle buluşturacağımız Gülsin Onay yılbaşı konseri otelin en görkemli salonu olan Grand Pera Balo Salonunda sergilenecek.

Gülsin Onay, “Harika çocuk” ünvanıyla başladığı müzik kariyerinde, romantik dönem bestecilerinin yapıtlarını ustalıklı yorumlamasıyla da biliniyor. Uluslararası sanat yaşamı, Venezuella’dan Japonya’ya kadar uzanan Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Solisti olmasının yanı sıra 42. İstanbul Müzik Festivali Onur Ödülü’nü de almıştır.

İngiliz Kraliyet Filarmoni, İngiliz Oda Orkestrası, Japon Filarmoni, Münih Radyo Senfoni, Saint Petersburg Filarmoni, Tokyo Senfoni, Varşova Filarmoni, Viyana Senfoni olmak üzere dünyanın önde gelen orkestralarında sahne alan Gülsin Onay, Devlet Sanatçısı ünvanıyla müzik hayatına devam etmektedir. Yıllardır pek çok virtuoz ve eleştirmen tarafından büyük övgüyle karşılanan sanatçı, Beyoğlu’nun zamansız mekanı Pera Palace’ta bu sefer zamansız aşklar için piyanonu başına geçiyor.

Bu özel etkinlikte, misafirler aynı zamanda otelde  servis edilen tüm yiyecek ve içecek hizmetlerinden biletlerini göstererek %15 indirimle faydalanabilecek.

 

İnternette Tanışan Son Çift

27 Aralık 2015 16:00

Caddebostan Kültür Merkezi, İstanbul

Yazan: Tito & Dilek Sever

Yöneten: Levent Özdilek

Oynayanlar: Akasya Asıltürkmen & Ozan Akbaba

Dekor – Kostüm Tasarım: Nilüfer Bıyıklı

Işık Tasarım: Onur Alagöz

Siz hiç internetten biriyle tanıştınız mı?

“Ne kadar fıttırık bi şey çıktın sen ama ya! Bilgisayardan yazışırken ‘çok güzel dolma sararım, gerekirse ikiz, üçüz bakarım’ diyen kızsın sen… Yalancı!”

 

Azizim

27 Aralık 2015 18:30

Ortaköy Afife Jale Sahnesi, İstanbul

Aziz Nesin’in öykü, şiir ve yazılarından Kemal Kocatürk’ün uyarladığı, yönettiği, oynadığı Azizim’in müziklerini Ayça Kocatürk, dekor ve kostümünü Sırrı Topraktepe, ışığını ise Aslı Atasoy gerçekleştiriyor. Oyun, memleket insanının türlü hallerini Aziz Nesin’in gözünden kah üzülerek, kah düşünerek, kah hüzünlenerek ama daha çok gülerek ve güldürerek göstermeyi amaçlıyor.

 

Bahar Noktası

29 Aralık 2015 20:00

İş Sanat Kültür Merkezi, İstanbul

Geçtiğimiz sezon İş Sanat’ta sahneledikleri On İkinci Gece ile büyük beğeni kazanan İş Oyuncuları, yine bir Shakespeare komedisiyle seyircisinin karşısına çıkıyor. William Shakespeare’in Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı komedisinin uyarlaması olan Bahar Noktası, Can Yücel’in kendine özgü diliyle yeniden kaleme alarak tiyatromuza kazandırdığı dinamik ve coşkulu bir oyun. Oyunun yönetmenliğini yine Abdullah Cabaluz üstlenirken, sahnede İş Bankası ve İştirak çalışanlarından oluşan İş Oyuncuları’na profesyonel oyuncular da destek veriyor. Shakespeare’in “insan doğası” ile hayli haşır neşir olduğu, ebedi görünen duyguları kısacık bir düş süresinde tersyüz ettiği bu benzersiz oyun bir kez daha İş Oyuncuları’nın yorumuyla hayat bulacak.

Derleyen: Mehmet Berkay Sülek

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s