Konser Salonlarından

07/02/2013

Marc Andre Hamelin, Beethoven Piano Sonata No. 32’yi seslendiriyor.

İlk olarak Yuja Wang Lucerne Festival Orkestrası’yla Profokiev’in 3. piyano konçertosunu daha sonra da Claudio Abbodo yönetimindeki orkestrayla Mahler’in 1. senfonisini seslendiriyor.

01/02/13

Bu ayın ilk gününde  Puccini’nin iki operasına yer veriyoruz. Met Opera’nın 1977 tarihli bu yapımı televizyonda yayınlanan ilk yapım olma özelliğini taşıyor. Mimi rolunda Renato Scotto, Rodolfo rolünde ise Pavorotti yer alıyor.

İkinci olarak Royal Opera’nın Tosca yapımını izliyoruz. BBC müzik dergisi tarafından 5 yıldızla ödüllendirilen yapımda Tosca rolünde Angela Gheorghiou, Cavarodossi rolünde ise Jonas Kaufman bulunuyor.

20/01/13

Bu hafta Mozart’ın ölümsüz eseri Requiem’e yer veriyoruz. Sir Georg Solti, Viyana Filarmoni Orkestası’nı yönetiyor. Bu özel konser Mozart’ın 200. ölüm yıl dönümünde seslendirilmiş.

BBC Proms’dan bir konser.  Semyon Bycknov yönetimindeki BBC  Senfoni Orkestası  Verdi’nin Requiem’ini seslendiriyor. Solistler soprano Marina Poplavskaya, mezzo soprano Mariana Pentcheva, tenor Joseph Calleja ve bas Ferrucio Furlanetto. 380 kişiden oluşan bir koroyu dinliyoruz.

09/01/13

İlk olarak Valery Gergiev yönetimindeki Viyana Filarmoni Orkestrası’ndan  Rimsky Korsakov’un eseri Scherhezade,  daha sonra yine Herbert von Karajan yönetimindeki Viyana Filarmoni’den Tchavikovksy 6. Senfoniyi dinliyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s